Ballina

Lajme

2831011910213517153956718875261782o

Darijan Sotirovski: Do të hapim faqe të re në raport me institucionet fetare dhe grupet religjioze

Drejtori i ri i Komisionit për marrëdhënie ndërfetare dhe grupeve religjioze, Darijan Sotirovski paralajmëron një faqe të re në komunikimin ndërfetar në vend [...]
Beograd

Serbia futet në një listë të zezë si shtet që shpërlan para e financon terrorizmin

Ish-presidenti i Serbisë, lideri Partisë Demokratike Serbe Boris Tadiq ka njoftuar se Serbia prej dje është gjendur në “listën e zezë” të organizatës [...]
77E759FB-2362-40D6-9F96-7EBFAD6805F4

Bashkim Ismaili drejtori i spitalit gjinokologjik “Nënë Tereza” hedh posht të gjitha akuzat se i pengon mbulesa e motrave medicinale

Në Spitalin e Specializuar për Obstetrikë dhe Gjinekologji ‘Nënë Tereza’ në Çair asnjëherë nuk ka qenë problem përkatësia fetare e personelit, përkundrazi që të [...]

Sport

28503833_1693958833980699_460621274_o

Shkëndija ngjyros kuqezi Koçanin

Shkëndija ka arritur fitore tepër të rëndësishme në transfertë kundër Unipabit me rezultat 3: 6. Meritorë për këtë janë të gjithë lojtarët bashkë [...]
27331890_1520644634651620_3610018054115036908_n
24796399_10155214774782685_8074669424776432324_n

Showbiz

28461751_10216067494108266_1440754234_o

KMC, në hapat e idhullit të tij Dr Dre

Pas sukseseve qe arriti me prezantimin e disa kengeve njera pas tjetres, reperi KMC ka ndermarre nje tjeter hap te rendesishem ne jeten [...]
28449743_748438188695019_2145866052_n
28449569_1578130978950496_874034708_n

Teknologji

ichache

iCache, një tjetër aplikacion modern ku mund të gjeni muzikë e video (Instruksion)

Një aplikacion shumë modern dhe i lehtë për të gjetur muzikën e preferuar por edhe video qoftë nga rrjetet sociale Youtube, Facebook, ëhatsapp [...]
whatsapp-do-t-euml-jet-euml-t-euml-r-euml-sisht-falas_hd-780x439
1-145-780x439

Lifestyle

28381316_748501478688690_208843401_n

Morena-lokali ideal i shijeve rinore

Është njëri nga lokalet më të frekuentuara në Vushtrri me traditë 17 vjeçare. Me një staf të kualifikuar, “MORENA” me pronar Fitim Mehmetin, [...]
28312568_1764322570254651_1105285515_o
27901362_2076783559209859_445803153_o

Argetim

qeniiii-e1508265283731-780x439

Djaloshi ishte “humbur” në celular, befasohet për të keq nga qeni (Video)

Në internet janë shfaqur disa pamje interesant të cilat thuhet se vijnë nga Rio de Janeiro, të cilat tregojnë një qen duke “e [...]
Ushtari-foto-780x439

Ushtari kthehet papritmas pas dy vitesh, reagimi i nënës është mbresëlënës (Video)

Nëna e paemëruar nga Los Angeles e Shteteve të Bashkuara, nuk ka mundur t’i besonte syve kur para saj iu shfaq i biri, [...]
fitori-e-argilanti

Dy të rinjtë kosovar mësojnë gastronominë sipas stilit evropian, presin përvojën e tyre ta sjellin edhe në Kosovë

Shumë të ri kosovar kanë lëshuar vendlindjen për të shkuar në vende të ndryshme të evropës, duke provuar që të gjejnë punë që [...]