Gazetarja Xharra: Jam me Izraelin, jo me Palestinen

Gazetarja e Zërit, Besiana Xharra, ka shkruar ë Facebook, se “deklaron publikisht që nuk është muslimane” dhe as që ka qenë ndonjëherë.

Ajo ka thënë gjithashtu se e pranon publikisht se është me Izraelin, e jo me Palestinën.

“Publikisht deklaroje se muslimane nuk jam, kurre nuk jam kon as nuk kam mu kon….
Publikisht deklaroj se jam me Izraelin jo me Palestinen…..trranohi se e lypet”, ka shkruar Xharra në profilin e saj në Facebook.