Komandant Hoxha: Në Tanush jam unë dhe banorët që jemi kundër Qeveris VMRO-BDI-PDSH

largea_hoxha1415464290

Pas lajmit të publikuar në revistën Republika se në fshatin Tanushë ka në grup prej 40 kosovarëve të armatosur , në profilin e tij në facebook ka reaguar Xhezair Shaqiri i njohur si Komandant Hoxha i cili jeton në fshatin Tanushë.
Në vazhdim e keni postimin e plotë të Komandant Hoxhës:
Ne afersi te tanushesh nga ana e kosoves nuka shansa te ket grupe te armatosuna prej patrullimit te shpesht te policis se kosoves dhe Kfor.it te cilet nonstop bejn levizje rreth kufirit mk ks. Po ashtu edhe ne Tanush nuka grupe te huaja te armatosuna perpos un me banoret qe jemi kunder kriminelev te qeveris maqedone Vmro – DUI – pdsh pothuajse 10 vite.

/tetova1/

 

hoxha-postim