Ministri Sërb i këndon këngën “Osman Aga” presidentit Erdogan! (VIDEO)

erdg

Ministri sërb I Punëve të Jashtme, Ivica Dacic ka kënduar disa këngë për nder të Presidentit Erdogan dhe delegacionit turk në një darkë të shtruar në Beograd.

“B92” raporton se videot e ministrit të jashtëm duke kënduar janë shpërndarë në rrjetet sociale.

Në një prej videove shfaqet ministry I jashtëm I sërbisë I afrohet tryezës ku ndodhej Presidenti turk Recep Tayyp Erdogan dhe homologu I tij Sërb, Aleksandër Vucic sëbashku me bashkëshortet. Kënga që ai dëgjohet të këndojë në turqisht “Osman Aga” një këngë e kënduar në shumë vende ballkanike, përfshirë edhe Shqipërinë.

Kjo nuk është herra e pare që ministry sërb përformon në public – verën e kaluar gjat vizitës në Greqi ai këndoi në Greqisht dhe Rusisht, ndërsa edhe gjat vizitës së Kryeministrit Rama në Beograd ka kënduar “O sole Mio”

Gjat darkës Presidenti Erdogan dhe Vucic shkëmbyen dhurata. Erdogan dhuroi një kuti shahu dhe një bicikletë dhe e mori një qilim nga homolugi I tij Vucic. Transmeton TV KLAN.

Për më shumë shifeni videon më poshtë: