Probleme me Whatsapp, bllokohet tek ne dhe në Europë

whatsapp-do-t-euml-jet-euml-t-euml-r-euml-sisht-falas_hd-780x439

 

Bllokohet WhatsApp tek ne dhe në Europë
Facebook Twitter WhatsApp Messenger Viber
Është përhapur panik në shumë vende të Europës se aplikacioni i mesazheve WhatsApp është bllokuar. Këtë e përjetuam edhe ne, pasi nuk mund të komunikojmë me miqtë apo të afërmit tanë në WhatsApp. Nuk dihet se çfarë ka ndodhur, por njerëzit po ankohen duke thënë se iu duhet patjetër WhatsApp-i. Njerëzit nuk janë në gjendje që në mëngjes të dërgojnë mesazhe për njëri-tjetrin. probleme ka në Gjermani, Austri, Itali, Zvicër, Holandë. Për përdoruesit e iPhone problemi është rregulluar. Tashmë mbetet të rregullohet edhe në android.
Le të mos imagjinojmë si ndihen shefat që janë jashtë zyrës tani dhe kanë ndonjë porosi për punonjësit./Tiranapost.al E.B