Topi kalon vijën, por gjyqtari nuk ia pranon golin Messit ndaj Valencias (Video)

Në minutën e 30-të Barcelona ishte shumë afër të kalonte në epërsi ndaj Valencias.

Lionel Messi gjuajti në portën kundërshtare dhe pas gabimit nga portieri Neto topi kaloi vijën e portës, por gjyqtari ishte larg dhe nuk e pranoi gol.

Messi dhe disa lojtarë tjerë filluan festën, kjo teksa Valencia filloi kundërsulmin që përfundoi me një goditje prej jashtë zonës nga Simone Zaza.

Vlen të theksohet se VAR do të fillojë të aplikohet nga sezoni ia ardhshëm në La Liga dhe probleme të tilla më nuk do të ketë. /Telegrafi/