Ahmeti: Dënoj aktin e papranueshëm terrorist në Zelandën e Re ndaj besimtarëve musliman

ali-ahmeti-samiti-i-diaspores-tirane-696x385

Dënoj aktin e papranueshëm terrorist në Zelandën e Re ndaj besimtarëve musliman dhe xhamive të qytetit që la pas vetës aq shumë viktima dhe të plagosur.

Akte të tilla barbare janë vepra kundër njerëzimit dhe duhet të dënohen nga e gjithë bota e civilizuar.

Ngushëllime familjarëve të të gjitha viktimave dhe shpëtim të lënduarve.