Formacioni zyrtar: Nome Kalju-Shkëndija (FOTO)

Ibraimi

Është publikuar nga UEFA edhe formacioni zyrtar i ndeshjes Nome Kalju-Shkëndija që do të luhet sot në orën 18:00 në kuadër të ndeshjes së parë të turit të parë eliminator në Ligën e Kampionëve. Trajneri i kuqezinjëve nga Tetova, Qatip Osmani do të sulmojë kundërshtarin me më të mirët në radhët e veta, i cili ka përzgjedhur që të ketë në 11-shen startuese, dy Ibraimat, Agimin dhe Besartin si dhe Radeskin e Totren, Alimin me Husmanin në mesfushë.  Mbrojtja do të jetë e ‘blinduar’ me Musliun, Bejtullain, Micin dhe Muratin.

formacioniiii