Albion Ajeti firmos me West Hamin

Pic by Arfa
West Ham United Unveil New Signing Albian Ajeti 07-08-2019
Copyright Griffiths Photographers 
NO FREE USE

Sulmuesi me origjinë shqiptare, por që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, Albian Ajeti, është blerja më e re e West Hamit. 22-vjeçari u transferua nga Bazeli për një shumën 8.7 milionë euro, ndërkohë që ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me skuadrën londineze.

Transferimi i Albian Ajetit, vëllait të mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare, Arlind Ajeti, tek West Hami u zyrtarizua nga vetë klubi anglez.

Albian Ajeti në verën e vitit 2017 la St Gallen për të t’u transferuar te Bazeli. Sulmuesi shkëlqeu sezonin e kaluar, duke shënuar 21 gola dhe duke asistuar në 11 raste shënimi në 43 takime me fanellën e nënkampionëve të Zvicrës.