Liverpool – Man City: Këto pritet të jenë formacionet për super ndeshjen

11-16

Me fillim nga ora 17:30 do të luhet ndeshja më interesante e këtij sezoni në Premierligë, ndëmjet Liverpool dhe kampionëve në fuqi nga Mançesteri.

‘Citizens’ do të kenë tri mungesa të mëdha për këtë ndeshje; Ederson Moraes, David Silva e Aymerick Laporte, përcjell lajmi.net.

Liverpool në anën tjetër nuk mund të llogarisë në shërbimet e Joel Matip e Xherdan Shaqiri.

Duke pasur parasysh këto mungesa, dihet se do të ketë ndryshime në planet e trajnerëve. Por, cilat pritet të jenë formacionet për duelin e madh?

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet e mundshme të Liverpool – Manchester City.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.

Manchester City: Bravo; Walker, Stones, Fernandinho, Mendy; Gundogan, De Bruyne, B Silva; Mahrez, Aguero, Sterling. /Lajmi.net/