Luana thotë disa fjalë për kosovarët që ndihmuan Shqipërinë pas tërmetit

Luana

Shqipëria u godit para pak ditëve nga një tërmet që la pas vetes shumë viktima.

51 njerëz kanë humbur jetën pasi kanë mbetur nën rrënojat e ndërtesave të rrëzuara, përcjell ORAinfo.

Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha në zonën përreth Durrësit ku shumë njerëz kanë mbetur tani nën qiell të hapur.

Shumë kosovarë janë mobilizuar për t’iu vënë në ndihmë të prekurve.

E këngëtarja dhe moderatorja e njohur Luana Vjollca ka vlerësuar lart këtë kontribut të shqiptarëve të Kosovës.

ln 22