Arrestohen pasi aplikuan për vizë me dokumente falsifikuara

12-21-48-arrestohen-pasi-aplikuan-per-vize-me-dokumente-falsifikuara_5df0ceafdcf48.jpeg

Dy të dyshuar janë arrestuar në Viti pasi që të njëjti kishin falsifikuar një dokument të bankës dhe të njëjti e kishin prezantuar në ambasadën Çeke në Maqedoninë e Veriut për aplikim për vizë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, njofton Klan Kosova.