Mandzukic befason me ekipin e ri

09-10-30-mandzukic-1.jpg

Kroati , pas katër muajsh në margjinën e projektit teknik të Maurizio Sarri, është gati të pranojë mbylljen e marrëveshjes që do ta bëjë atë të luajë nga Janari në Lindjen e Mesme,përcjell Sharri.info


Përgjigja zyrtare do të vijë në 48 orët e ardhshme. Ish-ylli i Bayern Munich ka një kontratë me bianconerët, deri në vitin 2021 dhe merr 6 milion € në vit.

Në verë, transferimi te Manchester United u hodh poshtë , pastaj transferimi në klubin katar të Al-Rayyan. Gjykata e Milanit dhe disa ndërmarrje nga Emiratet dhe MLS kishin pyetur gjithashtu mbi të.

Zgjedhja për të shkuar në Katar është për shkak të faktit se për momentin ka tre ose katër oferta shumë të favorshme nga pikëpamja ekonomike: kontaktet e riaktivizuara në këto ditë me disa klube të Katarit, tani zgjedhja përfundimtare dhe mbyllja e marrëveshjes .

Pas 162 paraqitjes dhe 44 golave te Juve, Mandzukic është gati të fillojë përsëri nga Katar.