Barcelona shkarkon Valverden, emëron Setienin

trajneret e barcelones

Tashmë është zyrtare. Ernesto Valverde nuk do të drejtojë me Barcelonën, pasi të dyja palët kanë arritur marrëveshje për të ndërprerë kontratën, njofton Shenja.

Valverde me Barçën ka fituar dy tituj të La Ligës, një Kupë të Mbretit dhe një Superkupë Spanjolle. Në të njejtën kohë Barcelona ka emëruar trajner të ri Quique Setien, me këtë të fundit i cili ka arritur marrëveshje me kampionët e Spanjës deri më 30 qershor të vitit 2022. /SHENJA/