Pogba, drejt largimit nga Unitedi

12-27-39-paul-pogba-manchester-united-2019-20_b4narhm9ox4819qvz6drfy2vs-600x360.jpg


Mesfushori francez Paul Pogba besohet se do ta realizojë qëllimin e tij për t’u larguar nga Manchester Unitedi, mirëpo jo deri në afatin kalimtar të verës, sipas Sky Sports Germany.


Ylli i Djajve të Kuq i ka edhe një vit e gjysmë të mbetura në kontratën e tij aktuale, por klubi e ka opsionin për t’ia zgjatur këtë kontratë edhe për një vit shtesë. Përkundër kësaj kontrate, Pogba po e kërkon largimin tash e sa kohë largimin nga Old Trafford, transmeton Gazeta Express.


Mesfushori francez Paul Pogba besohet se do ta realizojë qëllimin e tij për t’u larguar nga Manchester Unitedi, mirëpo jo deri në afatin kalimtar të verës, sipas Sky Sports Germany.


Ylli i Djajve të Kuq i ka edhe një vit e gjysmë të mbetura në kontratën e tij aktuale, por klubi e ka opsionin për t’ia zgjatur këtë kontratë edhe për një vit shtesë. Përkundër kësaj kontrate, Pogba po e kërkon largimin tash e sa kohë largimin nga Old Trafford, transmeton Gazeta Express.


Për të mos rrezikuar ta humbë francezin për shumë të vogël parash kur t’i vijë fundi i kontratës, Manchester Unitedi mund të detyrohet ta shesë futbollistin qysh këtë verë.


Real Madridi mbetet ende i interesuar për Pogban dhe, me insistimin e trajnerit Zinedine Zidane, do të tentojë ta blejë francezin sërish këtë verë për ta përforcuar skuadrën.


Megjithatë, Los Blancos nuk do ta kenë të lehtë t’i sigurojnë shërbimet e Pogbas. Kjo pasi që ish-klubi i francezit, Juventusi, është gjithashtu i interesuar për futbollistin. Madje, Juventusi është shprehur i gatshëm ta fusë edhe Adrien Rabiotin ose Paulo Dybalan në ofertën për Manchester Unitedin.


Klubi anglez do të preferonte të mos e shiste Pogban, mirëpo nëse francezi këmbëngul në largimin e tij, atëherë klubi mund të detyrohet ta shesë atë. /Gazeta Express/