Aeroplani u detyrua të ateron në Dubrovnik pasi që një udhtarë vdiq nga një sulm në zemër

dubrovnik-airport-by-suradnik13

Një aeroplan i cili filloi fluturimin nga qyteti gjerman Dizeldorf për në Marsa Alam në Egjipt u detyrua të ateron në qytetin e Kroacisë në Dubrovnik për shkak se njëri nga udhëtarët ka pësuar sulm në zemër dhe e ka humbur jetën, shkruajnë mediumet kroate transmeton sharri.info.

Informacionin për aterim të shpejtë e ka konfirmuar drejtori i aeroportit të Dubrovnikut, Frano Luetikj.

Pas aterimit te parakohshëm ka ardhur tjetër aeroplan me të cilin udhtarët e tjerë kan vazhduar udhtimin për në Egjipt. / Sharri.info/