Zbulohen emrat e kandidatëve të BDI-së në zonën 1

Burime të sigurta për TetovaSot bëjnë të ditur emrat e mundshëm të kandidatëve për deputetë nga Bashkimi Demokratik për Integrim në zonën numër 1.

I pari i kësaj zone është ish kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti ku pas tij vjen menjëherë Shermine Mamuti, Valdete Kasapi dhe Mesut Jakupi këta janë emrat e mundshëm që do ti prijnë zonës numër 1.

Pas këtyre emrave të mundshëm do të vijnë gjithsesi emra të njohur të ri dhe të rejash ku priten të garojnë në zonën numër 1 për zgjedhjet e 12 Prillit.