Vdes ish presidenti i Real Madrid

real madrid

Lorenzo Sanz, ish presidenti i skuadrës së madhe spanjolle, Real Madrid, ka ndërruar jetë.

Sanz, i cili ndihmonte Realin në triumfin e Ligës së Kampionëve në vitin 1998 dhe 2000, dërgohej në spital më herët gjatë këtij muaji, pasi ishte prekur me Covid.

76 vjeçari dërgohej në spital më herët gjatë kësaj jave, pasi kishte ethe.

Në kontrollat e bëra, ai rezultoi pozitiv në Covid19. Sot, ai është ndarë nga jeta, duke humbur betejën.