Connect with us

Lifestyle

Makeup artistja e njohur shqiptare, Nalan Shaban hap studion e saj në Shkup (FOTO)

Nalan Shaban – makeup artistja e njohur shkupjane – e cila karrierën e saj e ka filluar si “nail” artiste, grimere e personazhëve kryesor të filmave të famshme, ndërsa ka përfunduar si makeup artist profesionale. Ajo sëfundmi ka hapur edhe Studion e saj profesionale në zemër të Shkupit, në kompleksin elitar “Premium Residence”.

Talenti i saj i patjetërsueshëm i ka dhënë mundësinë që të ndërthuri artin dhe të bukurën në profesionin e make up artist. Falë këtij talenti dhe punës profesionale ajo sjellë për të gjitha vajzat e reja, nuset, por edhe personazhët e njohur të estradës dhe ekranit një metodologji, trajtim profesional që dukja e juaj të shkëlqen.

Portretit femëror, të krijuar me hijeshi prej saj, i shtohen stilimet e kornizës së bukurisë: flokëve dhe fytyrës.

Ajo ka ndjekur kurse të ndryshme nga makeup artiste me famë ndërkombëtare për të arritur dhe për ta përsosur punën e saj.

Ka punuar nëpër projekte të ndryshme televizive, videoklipe muzikore, shfaqe teatrore, filma me metrazh të gjatë dhe seriale.

Së fundmi ajo ka hapur edhe studion (salonin) e saj te bukurisë ku ofron të gjitha shërbimet që mund ti kërkon një femër.

Studion e saj mund ta gjeni në hapësirat e PREMIUM RESIDENCE – në Shkup.(PRESSonline.al)

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lifestyle

Angelina Jolie zbulon tatuazhin e ri në mes të gjoksit (FOTO)

Angelina parakaloi në tapetin e kuq të Tony Awards, e veshur me një fustan kadife ngjyrë të gjelbër nga Versace.

Sakaq, fotografët vunë re menjëherë tatuazhin e ri në gjoksin e yllit hollivudian.

Është një dallëndyshe në fluturim.

Ky zog ka një kuptim të thellë.

Thuhet se sjell bollëk në shtëpinë ku bën folenë. Dallëndyshet njihen për besnikërinë dhe aftësinë e tyre për t’u kthyer në të njëjtën fole vit pas viti.

Zogu gjithashtu simbolizon lidhjet e ngushta familjare dhe stabilitetin.

Continue Reading

Lifestyle

Murlan Beqiraj i vazhdon projektet plot Zemër…

Këngëtari Murlan Beqiraj ka publikuar projektin e rradhës të titulluar Zemër. Ky projekt është punuar nga producent Granit Gashi bashkë me tekst nga ai kurse video është punuar nga A Films. Si producent ekzekutiv në projekt është menaxheri i njohur i muzikës shqiptare Labinot Nuraj. Zemër, ky projekt i Murlan Beqiraj shfaqet me ritme verore dhe pritet që të jetë një hit i rradhës në skenën muzikore.

Continue Reading

Lajme

Publikohet kënga përfaqësuese e Shqipërisë në Kampionatin Evropian

Kampionati Evropian po afrohet, e me të po vijnë edhe shumë emocione.

Si gjithmonë, Shqipëria në Evropian përcillet me këngë që i kushtohet këtij spektakli botërorë.

E ky moment i shumëpritur, na ka sjell këngën përfaqësuese.

Është artisi kosovar, Trim Ademi, apo siç njihet për publikun si Capital T, që do e përfaqësoj Shqipërinë me këngë në këtë Evropian.

“Albania”, mban titullin kënga, e që në videon e shpërndarë nga Federata Shqiptare e Futbollit, shihen të entuziazmuar të gjithë futbollistët e ekipi e Kombëtares.

E tani mund ta ndiqeni edhe në Youtube.

Continue Reading

TË FUNDIT

Lajme23 hours ago

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

19 vjeçari, Resul Ademi, nga fshati Nikushtak i Kumanovës, ka humbur jetën pas një aksidenti që pësoi, mesditën e së...

Lajme23 hours ago

Mjekët do të patrullojnë në Shkup, Kryqi i Kuq me aktivitete për shkak të vapës së paralajmëruar

Për shkak të vapës së paralajmëruar, Kryqi i Kuq i Qytetit të Shkupit informon se ka përgatitur plan aksioni që...

Lajme23 hours ago

Djali në Pejë e shtyn babain nga shkallët e shtëpisë, i shkakton lëndime trupore

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur gjatë ditës para tri ditësh në Pejë. Siç bën të ditur Policia...

Sport24 hours ago

Shqipëria përballet me Kroacinë në kërkim të pikëve të para në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbres për herë të dytë në fushë këtë Kampionat Evropian. Pas humbjes në ndeshjen e...

Lajme24 hours ago

Mot me diell dhe shumë i nxehtë, temperatura deri 40 gradë

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi...

Lifestyle2 days ago

Angelina Jolie zbulon tatuazhin e ri në mes të gjoksit (FOTO)

Angelina parakaloi në tapetin e kuq të Tony Awards, e veshur me një fustan kadife ngjyrë të gjelbër nga Versace....

Lajme2 days ago

Putini arrin në Korenë e Veriut për herë të parë pas 24 vjetësh

Presidenti rus, Vladimir Putin do të vizitojë Phenianin më 18-19 qershor për t’u takuar me liderin verikorean, Kim Jong Un....

Lajme2 days ago

Mickoski: Stoilkoviq është bashkëpunëtori im dhe i besoj atij dhe qëndrimeve të tij promaqedonase

Mandatari për formimin e Qeverisë së re Hristijan Mickoski ka dorëzuar propozimin për kabinetin e tij në Kuvend. Pas dorëzimit...

Sport2 days ago

Turqia e nis Kampionatin Evropian me fitore, Arda Guler realizon supergol dhe vendos rekord

Pritej një përballje e luftuar dhe ashtu rezultoi të ishte. Turqia ka marrë një fitore të madhe, pasditen e kësaj...

Lajme3 days ago

Osmani: Stoilkoviq zv/kryeministër përgjegjës për Marrëveshjen e Ohrit, kështu kur je i preferuar dhe jo i votuar

Në kabinetin e ri qeveritar ashtu edhe siç njoftoi mandatari për formimin e qeverisë së re Hristijan Mickoski, do të...

Trending