Alberia “harron” të plaket, megjithatë kaq vite mbushi sot

Këngëtarja e njohur dhe e shumë dashur, Albërie Hadërgjonaj, sot feston ditëlindjen.

Artistja mbush plotë 46 vite por që nga imazhet që ajo sjell nuk duket fare e tillë, shkruan “Kosovarja”.

Arbërie mori urime të shumta nga familjarë e kolegë.

Përkrahë viteve që ajo mbush sot duket si të ishte edhe 20 vite më e re.

Arbëria ka ‘një jetë’ në botën e muzikës ku çdo herë është kujdesur të shfaqet me stil dhe elegancë.