Alioski shënoi gol, Lidsi marshon drejt Premier Ligës

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski u regjistroi në listën e golashënuesve në sfidën ndaj Fulhamit, të cilën skuadra vendase e mbylli me fitore 3-0. Bamford kaloi në epërsi Lidsin, para se Lids me gjuajtje të precise në minutën e 56-të. Ndërkohë në minutën e 71 vulosi fitoren e Lidsit, që marshon sigurt drej kualfikimit të drejpërdrejt në Premier Ligën e Anglisë.

Ndryshe për Alioskin është goli I pestë në këtë sezon  në fanellën e Lidsit, që mban pozitën e parë me 74 pikë, ose 3 më shumë se VBA në vendin e dytë dhe 8 më shumë Brenforti në vendin e tretë.