Arrestohet 19 vjeçari nga Tetova, gjatë kontrollit i është gjetur marihuanë

Dje rreth orës 22:40, në Palçisht të Epërme të Tetovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria 19-vjeçarin A.R. nga Siniçani i Tetovës, për arsye se gjatë kontrollit të kryer ndaj tij dhe në automjetin ,,Volkswagen Golf” me targa të Tetovës të cilin e drejtonte, është gjetur
marihuanë. I njëjti është mbajtur në Stacionin policor Tetovë për pastrimin dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës do të përgatitet parashtresë adekuate.