Bayern, 4 gola në 31 minuta kundër Barcelonës

4 gola në 31 minuta. Bayerni i Mynihut ka dhuruar spektakël golash në ndeshjen përballë Barcelonës në stadiumin e Lisbonës.

Myler shënoi në minutën e 4-t, ndërkohë që Alaba barazoi në minutën e 7-të, falë një autogoli të çuditshëm.

Në këto momente Barcelona tenton të përmbysë rezultatin por vetëm kaq. Nga minuta e 22-të, kur Perisiç realizoi golin e dytë, katalanasit nuk iu afruan sërish portës gjermane. Gnabri në të 28-tën dhe Myler në të 31 vulosën pjesën e parë.

Edhe pse dukej se kjo ndeshje do të ishte një shpresë për vazhdimin në e Barcelonës në Champions League, pjesa e parë po flet për një epërsi të dukshme të Bajernit, ndërsa Levandovski mbetet një kërcënim serioz për skuadrën e drejtuar nga Mesi./Opinion.al