Connect with us

TË FUNDIT

Lajme15 hours ago

Filloi vaksinimi i shtetasve të Maqedonisë së Veriut që do të shkojnë në Haxh

Nga Bashkësia Fetare Islame njoftojnë se tashmë ka nisur procesi i vaksinimit të personave që sivjet do të shkojnë në...

Lajme15 hours ago

I merret pasaporta Ixhet Memetit, thotë se nuk ka bërë asgjë kundërligjshëm

Pas propozimit të Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, gjykatësi i procedurës paraprake sot i ka caktuar...

Sport15 hours ago

Shqipëria prezanton fanellat e reja për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë gjatë ditës ka prezantuar fanellat e reja që do t’i veshin para fillimit të takimeve për Kampionatin...

Lajme15 hours ago

Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari, nuk ka vendosur nëse do të jetë në qeverinë e ardhshme si ministër. Ai ka...

Lajme16 hours ago

Mijallkov nga sot nuk do të jetë më në burg

Ish-shefi i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit (DSK), Sasho Mijalkov, mëngjesin e sotëm rreth orës 09:30 është larguar nga burgu...

Lifestyle22 hours ago

Makeup artistja e njohur shqiptare, Nalan Shaban hap studion e saj në Shkup (FOTO)

Nalan Shaban – makeup artistja e njohur shkupjane – e cila karrierën e saj e ka filluar si “nail” artiste, grimere...

Lajme2 days ago

Pas Norvegjisë, Spanja dhe Irlanda vendosin të njohin shtetin palestinez

Kryeministri irlandez, Simon Harris dhe ai spanjoll, Pedro Sanchez në një deklaratë të mërkurën thanë se do të njohin shtetin...

Lajme2 days ago

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

Paga mesatare mujore neto për të punësuar në mars të këtij viti arrin 40.496 denarë dhe është 16 për qind...

Lajme2 days ago

Këto ministri dhe poste zv ministrash do ti takojnë VLEN-it

Negocitata mes VMRO DPMNE-së dhe koalicionit VLEN për formimin e Qeverisë së re janë drejt finalizimit. Burime të portali ZYRTARE.net...

Lajme3 days ago

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar tek ura e Gurit në Shkup

Dje rreth orës 20:00 në ujërat e lumit Vardar është vërejtur trupi i pajetë i një burri. Sipas dëshmitarëve okular,...