Cili ishte problemi i Shkëndijës këtë sezon? (VIDEO)

Deri para ndërprerjes së kampionatit vendor, Shkëndija e Tetovës mbante pozitën e 3-të në renditje, me 11 pikë larg kreut që kryesohet për momentin nga Vardari. Mirëpo gjatë këtij sezoni, skuadra tetovare nuk ishte vetvetja, duke mos e shfaqur atë formë që jemi mësuar ta shohimin në vitet e fundit që dominonte futbollin vendor dhe përfaqësonte vendin në garat europiane.

Cili ishte problem i Shkëndijës, e sqaron mesfushori kumanovar, Armend Alimi në emisionin “Java Sportive” në televizionin Shenja.

Alimi gjithashtu flet edhe për atë se sa janë gjasat që Shkëndija të rikthehet të kreu dhe të shpallet kampion në këtë sezon.