Enis Bardhi me supergol ndaj Espanjollit (VIDEO)

Shqiptari nga Maqedonia e Veriut, Enis Bardhi ka gjetur rrjetën në fitoren 3:1 të skuadrës së tij Levante ndaj Espanjollit ne kampionatin spanjoll, La Liga. 

Enisi golin e shënoi në minutën e 67-të me shifra 2:1, pasi paraprakisht më herët për Levanten shënoi Majoral dhe për Espanjollin Lopez. 

Deri në fund të takimit kishte edhe një gol, që ishte auto-gol i Pedrosas për shifra 3:1 në favor të Levantes. 

Bardhi përveç golit, rezultoi të jetë edhe më i miri i këtij takimi. 

Enis Bardhi gol ndaj Espanjollit

Enis Bardhi shënon në stilin "alla" Messi ndaj Espanjollit

Geplaatst door infosport.mk op Zaterdag 20 juni 2020