Frika për një izolim të dytë, Britania e Madhe dhe Italia sërish me rritje rastesh të reja nga Covid-19

0
164

Pas Italisë, duket se dhe Britania e Madhe po shënon rritje të të prekurve me Covid-19.

Autoritetet shëndetësore vendase njoftuan se në 24-orët e fundit janë konfirmuar mbi 1.000 raste të reja me virusin e ri Covid-19.

Numri i viktimave në 24 orët e fundit është 6, duke e çuar në 41, 429 numrin total që nga rënia e virusit.

Sakaq autoritetet vendase po luftojnë që te ulin numrin e të prekurve pasi frika për një izolim të dytë është e madhe.