Inzaghi: Fola me Mourinhon për Torresin

0
29

Trajneri i Milanit, Filippo Inzaghi, ka pohuar se ai ka biseduar me bosin e Chelseat, Jose Mourinhon, para se Milani të transferonte Fernando Torresin.
Spanjolli ishte një dështim i madh në Stamford Bridge dhe Inzaghi pranon se portugezi i ka dhënë garancion italianit të Milanit se ai është lojtar me karakter të fortë.

“Unë fola me Mourinohn dhe kam dashur të di se si është Torres. Unë kam ashur të di se si është ai prapa skenës dhe në përgjithësi karakteri i tij”.

“Nga jashtë ai tashmë po duket profeisonist. Këto dyshime u konfirmuan. Ne kemi menduar se Torres mund të na ndihmojë. Kur Mourinho më tha se ai gjithmonë shkon i pari në stërvitje, nuk kam pasur dyshime se ai është për Mlanin. Ne do ta kthejmë Torresin në atë që ka qenë më parë”, ka deklaruar Inzaghi.