Kovaçevski: Planifikoj 12 vite të qëndroj si kryeministër

0
133

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sonte ka qenë i ftuar në emisionin „Vetëm e vërteta“ në Kanal 5,ku ai ka folur për planet e tij në politikën e vendit, shkruan Fokus, transmeton Pa Censurë.

Duke folur për karierën e tj të pasur dhe me përvojë, lideri i LSDM-sëi ka zbuluar edhe për kohën e tij të qëndrimit si kryeministër i vendit.

„Mendoj se 12 vjet do të jem si kryeministrër.Njeriu duhet të jetë ambicioz kur punon“, ka thënë Kovaçevski.