Lissus Tilka,emocionon dasmat shqiptare.Artiste malsore “suprize”!

Lissus Tilka, e njohur me kete emer ne boten e muzikes(Nertila Zef Haxhia),lezhjanja me origjinal nga Kelmendi, ka sjelle nje kenge qe sigurisht do te jete hit per dasmat shqiptare.Me nje klip te thjeshte, nje publikim me kosto zero televizive e apo kanaleve muzikore me mijera klikues, ajo ka guxuar te sfidoje ne kete zhaner dhe shume njerez kane shperndare me komente suprizuese kengen e e saj.

Ne publikimet falenderuese qe ajo ka bere, kemi vene re se shume DJ e kane marre ate kenge e vene ne listen e kengeve qe do te perdorin neper dasma. Kishim menduar se Lissus mund te shkelqeje vetem ne kitare, rock balade sic jemi mesuar, e cdo rryme moderne, por ja qe ajo, rebelja aktiviste nuk ndalet as ne muzike! Ketu gjeni ne link kengen e saj.