Milan, Roma dhe Manchester United kalojnë tutje në Europa League

Milan është kualifikuar tutje në Europa League, pas rezultatit të përgjithshëm në dy takimet ndaj Crvena Zvezdas.Skuadra italiane ka barazuar në dy ndeshjet ndaj Crvena Zvezdas (2-2) dhe sonte 1:1, andaj golat si mysafir, ia lejuan atyre të vazhdojnë tutje në Europa League.

Në ndeshjet tjera, Roma ka fituar ndaj Bragas me rezultatin 3:1 dhe është kualifikuar tutje me rezultatin e përgjithshëm 5-1.
Edhe skuadra e Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United ka kaluar tutje në 1/8 e Europa Leagues, pas fitores ndaj Real Sociedadit në ndeshjen e kaluar.Triumfi 4-0 në takimin e parë, ia mundësoi “Djajve të Kuq” kalimin tutje.