Moti i ligë kaploi Shkupin, shkaktohen dëme të mëdha në një parking

Moti i ligë me erë dhe reshje të shiut, që e kaploi Shkupin sot pasdite, ka shkaktuar dëme të mëdha në parkingun në bulevardin “Aradhat partizane”.

Në disa pamje shihet se si era ka shkulur drunj, ndërsa janë dëmtuar disa makina të parkuara, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Moti i ligë i pasdites e vështirësoi edhe komunikacionin në autostradën Shkup-Tetovë, ku për shkak të kushteve të rënda shoferët nuk kanë mundur të lëvizin me më shumë se 40 km/h.

Meteorologët thonë se mot i ligë mund të pritet deri në fund të javës së ardhshme.