Lajme

View All

Irfan Buçi në ndihmë të jetimëve, familjeve me nevojë

Drejtori i Doganës së Maqedonisë së Veriut, Irfan Buçi, ka ndërmarrë aktivitete humanitare për “Jetimat e Ballkanit”, në disa lokacione. Ai a potencuar se po vijnë ditë të mira për …

Sport

View All

Liga e Parë në sezonin e ri me 12 ekipe

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë së Veriut sezonin 2020/2021 do të numërojë 12 skuadra. Një vendim i këtillë erdhi në mbledhjen e fundit të Këshillit Drejtues të FFM-së të …

Teknologji

View All

Ja Kur fillon të implementohet 5G në Maqedoni

Operatorë vendorë, kompani të interesuara dhe qytetarë deri më datë 20 të këtij muaji, kur skadoi afati, kanë dorëzuar mendime dhe vërejtje deri tek Agjencia për komunikime elektronike lidhur me …

Lifestyle

View All

‘Rroni Korporation’, kompani e liçencuar për grumbullimin e kafshëve të gjalla, ofron të gjitha produktet hallall

Një kompani shumë serioze e cila meret me grumbillimin e kafshëve të ndryshme është dhe ‘Roni Korporation’ me seli në fshatin Poroj të Tetovës, një biznes shumë prestigjioz që ju …

Kulture

View All

Aktori nga Prishtina Shkëlqim Bunjaku ka dy fjalë indinjate për shembjen e Teatrit në Tiranë

“Teatri Kombëtar tinëzisht në orët e hershme të mëngjesit u shemb nga Banditët dhe horrat e pushtetit. Diktaturë se jo mahi. Faqja e zezë!!!”. Kështu shkruan aktori i njohur nga …

Showbiz

View All

Rekord i ri për më së shumti shikues ‘live’ në ‘Instagram’

Transmetimi i drejtpërdrejtë nga Acun Ilicali në llogarinë e tij në “Instagram” e ka thyer rekordin për më së shumti shikues në kohë reale me 2.7 milionë pjesëmarrës. Ky rekord u …