Lajme

View All

Katër të vdekur, 135 të infektuar dhe 142 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë bërë 1259 testime dhe janë regjistruar 135 raste të reja të covid-19. – Shkup 76– Kumanovë 6– Dibër 2– Shtyp 6– Prilep 1– Tetovë …

Sport

View All

Sekretari i FFK-së Salihu demanton presidentin e Prishtinës

Elita e futbollit kosovar ka hyrë në fazën e fundit dhe pesha e ndeshjeve që vendosin për titullin e kampionit dhe pozitave që çojnë në Evropë në mënyrë të pashmangshme …

Agim Ademi pret Milot Rashicën

Teknologji

View All

Ja Kur fillon të implementohet 5G në Maqedoni

Operatorë vendorë, kompani të interesuara dhe qytetarë deri më datë 20 të këtij muaji, kur skadoi afati, kanë dorëzuar mendime dhe vërejtje deri tek Agjencia për komunikime elektronike lidhur me …

Lifestyle

View All

Fëmija i vogël në familje lind për t’u bërë milioner

Nëse jeni fëmija i vogël, atëherë me siguri e dini se çfarë do të thotë të rriheni nga vëllezërit e mëdhenj, të mos blini rroba por t’i vishni të vëllait …

Kulture

View All

Artisti i madh Zhani Ciko: Me kryeministrin shqiptar, kurorëzohet barazia e plotë në shtetin ku jetoni

Një tjetër artist i madh shqiptar ka përkrahur idenë e madhe për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ky është Zhani Ciko, muzikanti i njohur shqiptar. Ai me këtë …

Showbiz

View All

Moderatorja shqiptare: Nuk kam shkuar asnjëherë me shoqe ne pushime!

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ishte moderatorja Ilnisa Agolli. Në studio po flitej mbi pushimet verore dhe mundësinë që ato t’i kalosh në grup me goca. …