Sela: Vendi në krizë të thellë, e vetmja zgjidhje është qeveria e zgjeruar

0
34

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka deklaruar se vendi është futur në një krizë thellë politike, ekonomike dhe shëndetsore për shkak të keqmenaxhimit nga shumica aktuale LSDM-BDI dhe sidomos pas bllokimit të rrugës integruese drejtë BE-së.

Sipas liderit të ASH-së, e vetmja zgjidhje është qeveria e zgjeruar që do të marrë përgjegjsi për të nxjerrë vendin nga kjo krizë, sepse Qeveria aktuale nuk ka më fije kredibiliteti pas shtatë dështimeve radhazi për të marrë datë për hapje të bisedimeve për antarsim në BE-në, ka deklaruar Sela në emisionin “koha për debat” në Tv Koha.