Valon Ethemi do ta vazhdojë karrierën në Poloni

Valon Ethemi do të vazhdojë karrierën në Poloni me skuadrën e Zaglebie Lubin. Mesfushori tetovar nuk vazhdojë kontratën me Kukësin dhe ditëve në vijim pritet të zyrtarizohet te skuadra që garon në elitën e futbollit të Polonisë.

E njejta është zbuluar nga mediat polake, në të cilat thuhet se Ethemi ka arritur akordin me ekipin Zaglebie Lubin dhe se vet shqiptari ka udhëtuar drejt Lubinit.

This image has an empty alt attribute; its file name is valon-ethemi.jpg