Vazhdon numri i lartë i të infektuarve nga Covid-19

Jozyrtarisht NMK-Post mëson 24 orët e fundit janë kryer 3927 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 1163 kanë rezultuar pozitivë. Gjithashtu në 24 orët e fundit 35 pacientë e kanë humbur betejën me virusin, ndërsa janë shëruar 854 persona./nmk-post