Vedat Muriqi prezantohet te Lazio

Vedat Muriqi edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i Lazios. Klubi italian përmes një komunikate të shkurtër ka njoftuar se Muriqi është lojtari më i ri i tyre.

Sulmuesi kosovar u ble për 18 milionë euro nga Fenerbahce, plus dy të tjera bonuse – në bazë të përformancave dhe fitimit të trofeve me Lazion.

26-vjeçari është transferimi i dytë më i shtrenjtë në epokën e presidentit Claudio Lotito.

Vedat Muriqi do të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.