Lajme

SHBA dhe Kanadaja firmosin marrëveshjen për refuzimin e azilkërkuesve

SHBA dhe Kanadaja kanë arritur një marrëveshje për të refuzuar azilkërkuesit në pikat kufitare jozyrtare, thonë zyrtarët. Një numër i madh emigrantësh kanë bërë kalime...

Mijallkov u lirua nga dënimi me burg edhe te një rast tjetër gjyqësor, ndërsa Gruevskit i rritet dënimi

Sasho Mijallkov, ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim do të lirohet nga dënimi me burg në rastin “Parcelat në Vodno”, ndërsa ish-kryeministrit Nikolla...

Semimaturantë me veturë në rrugët e Shkupit – Aksidentohen dhe lëndohen tre 14 vjeçarë

Nuk ka shkuar siç duhet “aventura”  e tre shokëve 14 vjeçarë nga Shkupi, të cilët siç duket po dëfreheshin me një automjet në rrugët...

Ardian Lekaj – ekspert i ekonomisë: Ja se ç’po ndodh me ekonominë globale

Ardian Lekaj, ekspert ekonomie njëherësh dhe kryetar i Dhomës së Biznesit të Diasporës në një intervistë për Metropol Post foli në lidhje me çfarë po ndodh në...

Të punësuarit në Ministrinë e Kulturës në protestë, kërkojnë rritje të pagave

Punonjësit e Ministrisë së Kulturës, Administratës për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore dhe Agjencisë së Filmit janë mbledhur sot në një protestë para Ministrisë së...

Showbiz

E kishte për lojë? Gresa harron Andin dhe ribashkohet me dashurinë e vjetër, publikon foto me të

Gresa Hoti më në fund bashkohet me dashurinë e vërtet. Ajo është ish banorja bukuroshe e “BBVK”, e cila ja doli të qëndronte në shtëpi...

Olta i thotë Kiarës se është e shtirur: Ti bën sikur vdes pas Luizit

Darka e të nominuarve ka bërë bashkë ditën e djeshme Kristin, Kiarën, Qetsorin dhe Oltën. Teksa janë diskutuar një sërë çështjesh të ndryshme, mes tyre...

Të gjithë i “bien në qafë”, Luizi tregon përse mbron Kiarën

Ndonëse banorët thanë se Kiara po e pengon lojën e Luizit, ky i fundit tha tjetër gjë. Ai tha se i del gjithë kohën në...

A u pajtuan? Dafina dhe Dj Geek ia kthejnë ‘followin’ njëri- tjetrit dhe shkojnë në koncert bashkë

Para disa ditësh u raportua se këngëtarja e famshme, Dafina Zeqiri, është ndarë nga i dashuri i saj, Dj Geek. Këto raportime erdhën pasi...

Sport

Ozil pensionohet nga futbolli

Futbollisti gjerman me prejardhje turke, Mesut Ozil, nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ka njoftuar se po pensionohet nga futbolli. “Ka qenë një rrugëtim i mrekullueshëm i...

Agim Ademi është në liri, ka marrë ftesë për intervistë në polici

Në mediat kosovare pasditën e sotme bëri shumë bujë informacioni për gjoja arrestimin e presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Mirëpo gjithçka...

Hidhet shorti për Kupën e Maqedonisë

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës. Goglat e shortit sollën që liderja...

Shkëndija ndalet nga Bregallnica

Shkëndija është ndalur me barazim pa gola nga Bregallnica në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 21-të në Ligën e Parë të Maqedonisë së...

Shkëndija sot përballet me Bregallnicën

Shkëndija duelin e rradhës e luan në Shtip, ku përballë Bregallnicës zhvillon duelin e xhiros së 21-të të Ligës së Parë të futbollit të...

Shkupi ndalet në fund nga Akademia Pandev

FC Shkupi ka barazuar 3:3 me Akademia Pandevin, në një përballje e cila dhuroi futboll kualitativ në fushë. Për bardhekaltrit e Çairit realizuan Cefas,...

Lifestyle

Luizi tregohet ‘besëprerë’ i ngrit “kurth” Armaldos dhe Kristit

Pas zarfit të zi, i cili dënoi Armaldon, Kristin dhe Luizin, duke i dërguar ata në nominim, Luizi u shpreh se ai e kishte...

“Ekstravagante dhe me të kuqe”, Georgina sfidon ligjet e Arabisë Saudite

Georgina Rodriguez elektrizoi fansat në rrjetet sociale me fotot e fundit selfie që publikoi në llogarinë e saj ku shfaqej joshëse e veshur me...

Publiku e pyet Xhulin: “Ku e ke pullën me të shkym? A shkymesh najherë?”

Juliana tha se ajo nuk ndalet asnjëherë se folur dhe punuar. Kjo pasi e pati një pyetje nga publiku se a ka ndonjë pullë...

Atika Ahmeti, një pasionante e vërtetë e modës që premton shumë

Këtë javë East Gate Mall është vërshuar nga adhuruesit e modës dhe dizajnit italian. Shkak për këtë ishte edicioni i 26-të i Fundjavës së...