Connect with us
More Posts

TË FUNDIT

Lajme10 hours ago

Ahmeti: Kemi shkelë në shtigje të pa hapura, por kemi lënë gjurmë

Sekretariati për mundësi të barabarta të BDI-së organizoi manifestimin me moton “Një premtim në vigjilje të 7 dhe 8 Marsit”....

Lajme10 hours ago

Ndalohet një tregtar nga Vrapçishti për të vuajtur dënimin me një vit burg

MPB njofton se mbrëmë rreth orës 19:30, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – SPB Galate kanë ndaluar 23-vjeçarin F.A. nga...

Lajme2 days ago

60 vjeçari ka keqpërdorur 9 vjet pensionin invalidor të nënës së tij, nuk e ka raportuar të vdekur

Departamenti për luftimin e krimit të organizuar dhe të rëndë ka paraqitur kallëzim penal kundër N.Lj.(60) nga Shkupi për shkak...

Lajme2 days ago

Aksident i rëndë në Kollar të Kërçovës, dyshohet për viktima

Sonte në fshatin Kollare të Kërçovës ka ndodhur një aksident i rëndë. Sipas informatave të parë aksindeti erdhi pasi një...

Lifestyle2 days ago

Atletico Madrid hap sondazh me këngën e Ledri Vulës

Një nga klubet më të vjetra spanjolle, Atletico Madrid, është shumë aktiv në rrjetin social “TikTok”. Përmbajtje me pyetje, pjesë...

Lajme2 days ago

MPB: Nga sot caktimi i termineve për nxjerrjen e dokumenteve personale mund të bëhen në mënyrë elektronike

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një komunikate për opinionin njofton se nga sot caktimi i termineve për nxjerrjen e...

Lajme2 days ago

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

Mbrëmë në “Brigadën Maqedono-Kosovare”, përballë kryqëzimit me rrugën Adem Demaçi, automjeti Volkswagen me targa kombëtare italiane me drejtues shtetasin A.S....

Lajme2 days ago

Në Shqipëri sot kanë arritur dronët e famshëm Bajraktar

Dronët “Bayraktar” të Turqisë tani më kanë mbërrur  në Shqipëri. Këtë e ka bërë të ditur në rrjetin social Facebook,...

Lajme3 days ago

Parkingu, shkak i përleshjes me thikë mes dy të rinjve në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë në të cilin dy të mitur janë përleshur...

Lajme3 days ago

A mund të jetë Fatmir Bytyqi kandidat për President?

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi në emisionin Klan Debat me Xhumadije Ibraimin deklaroi se në politikë nuk ka hyrë...