Connect with us

Lifestyle

Festë në familjen e Adelina Ismailit

Sot ka festë në shtëpinë e Pop Divës Adelina Ismaili dhe bashkëshortit të saj Val Krasniqit.

Djali i tyre Uliksi, feston shtatëvjetorin e lindjes,

Adelina në profilin e saj në Instagram ka uruar të birin në ditën e veçantë të tij.

“Urime ditëlindjen e shtatë jeta jonë. Qofsh gjithmonë i lumtur. Të duan mami e babi me së shumti ne botë,” shkroi Adelina në postimin e saj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lifestyle

Trashet miqësia me maqedonë në familjen e Adelina Tahirit

Sot pasdite iu njoftuam që ka festë në familjen e këngëtares Adelina Tahiri.

Ajo fejon vëllain e vetëm, Edmondin i cili jo rrallë herë ka bërë lajm nëpër portale duke pasur edhe fanse pas vetes, përkundër që nuk është fytyrë publike.

E ka qenë vet këngëtarja që ka bërë të ditur detaje të reja.

Partnerja e tij është maqedonase dhe quhet Bisera.

Adelina ka ndarë edhe foton e parë të çiftit.

Të trashëgohen!

Continue Reading

Lifestyle

Ghetto Geasy dhe Luiz Ejlli, së shpejti sjellin bashkëpunimin “Ding ding”

Është përfolur prej muajsh një bashkëpunim mes Luiz Ejllit dhe Ghetto Geasyt.

Dhe kjo duket se më në fund po ndodh, siç u njoftua përmes rrjeteve sociale.

Ata kanë bërë forcat bashkë për herë të parë në një projekt që duket të jetë ritmik.

“Ding ding” mban titullin kënga, e cila pritet të prezantohet së shpejti para fansave.

Getoar Selimi ka qenë një përkrahës i madh i Luizit gjatë kohës që ishte në Big Brother.

Artisti shkodran nga ana tjetër e kishte përmendur vazhdimisht duke ia kënduar edhe të gjitha këngët e tij.

Besohet se do të dalë diçka e bukur që do të pëlqehet nga fansat e publiku.

Continue Reading

Lifestyle

Luan Qallaku nuk ndalet, vjen me këngë dashurie këtë herë

Një super projekt që në fillim ka pasur sukses duke u dëgjuar dhe klikuar ka ardhur nga këngëtari i njohur Luan Qallaku të cilin e ka titulluar “Të dua”, një këngë dashurie e punuar me mjaft mjeshtri nga Granit Gashi dhe Dardd derisa teksti është shkruar nga Granit Gashi kurse video e punuar nga A Films. Këngëtari Luan Qallaku deri më tash nuk është ndalur duke publikuar projekte mjaft të bukura të cilat shënojnë një karierë mjaft të bukur artistike për atë. E këtë vit ai e nis mbarë me këngë dashurie të cilën mund ta dëgjoni në vazhdim:

Continue Reading

TË FUNDIT

Lajme9 hours ago

Pas Norvegjisë, Spanja dhe Irlanda vendosin të njohin shtetin palestinez

Kryeministri irlandez, Simon Harris dhe ai spanjoll, Pedro Sanchez në një deklaratë të mërkurën thanë se do të njohin shtetin...

Lajme10 hours ago

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

Paga mesatare mujore neto për të punësuar në mars të këtij viti arrin 40.496 denarë dhe është 16 për qind...

Lajme1 day ago

Këto ministri dhe poste zv ministrash do ti takojnë VLEN-it

Negocitata mes VMRO DPMNE-së dhe koalicionit VLEN për formimin e Qeverisë së re janë drejt finalizimit. Burime të portali ZYRTARE.net...

Lajme1 day ago

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar tek ura e Gurit në Shkup

Dje rreth orës 20:00 në ujërat e lumit Vardar është vërejtur trupi i pajetë i një burri. Sipas dëshmitarëve okular,...

Lajme1 day ago

30 ditë paraburgim për Lupço Palevski Pallçon

“Për shkak të interesimit të mediave për përcjelljen e punës së gjykatës, Gjykata Penale njofton se i dyshuari për vrasjen...

Lajme1 day ago

Erdogan reagon ashpër kundër Eurovizionit: Ky event kërcënon familjen tradicionale

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka kritikuar Konkursin e Këngës në Eurovizion. Ai shprehet se kjo ngjarje muzikore “inkurajon neutralizimin...

Lajme1 day ago

Një familjes katër anëtarësh për të kaluar muajin i duhen 1 000 euro

Vlera e shportës minimale sindikale për majin 2024 është 60.090 denarë. Kjo i bie së për një familje katëranëtarëshe duhen...

Lajme2 days ago

Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

Aksidenti rrugor ka ndodhur rreth orës 15:00, kur një makinë në të cilën ndodheshin tre persona ka dalë nga autostrada...

Lajme2 days ago

Lirohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së Maqedonisë...

Lajme2 days ago

Kërkohet të lëshohet urdhër-arrest ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP) Kerim Khan njoftoi se ka paraqitur kërkesë për lëshimin e urdhër arrestit ndaj kryeministrit...

Trending